Миколаївській області знадобиться близько 7 років та понад 150 млн євро, щоб адаптуватися до зміни клімату: Міндовкілля презентує стратегію для південного регіону України

12/08/2024 : 14:35

Спостереження останніх десятиріч у Миколаївській області виявили суттєву кліматичну зміну, збільшення небезпечних та стихійних явищ погоди. Це створює значні ризики для життя людини, довкілля, ефективної роботи галузей економіки. Регіон має родючі ґрунти, вихід до Чорного моря, значні поклади корисних копалин, високий вітропотенціал і багато сонячних днів, що сприяє розвитку відновлюваної енергетики. 

Повномасштабне вторгнення росії призвело до трансформації природного та антропогенного середовища області через військові дії. Як наслідок – пошкоджена  інфраструктура та промисловість, незаконний видобуток корисних копалин окупантами, шкода сільськогосподарським підприємствам і природно-заповідним об’єктам, масштабні пожежі та підрив греблі Каховської ГЕС. Наразі Миколаївська область належить до прифронтових, 4% території лишаються окупованими.

Тому Миколаївщина була серед пріоритетних регіонів для розробки Стратегії адаптації до зміни клімату. Її мета – визначити пріоритетність заходів для підтримки адаптації секторів економіки та окремих територій Миколаївської області до зміни клімату. Документ складається з п’яти розділів, що охоплюють:

  • цілі стратегії;
  • параметри природного та антропогенного середовища; 
  • аналіз зміни клімату за сценаріями до кінця XXI сторіччя;
  • оцінку ризиків та вразливості основних секторів економіки до зміни клімату;
  • заходи з адаптації до зміни клімату.

Особлива увага у ньому приділена секторам сільського та лісового господарств,  водним ресурсам, критичній інфраструктурі, охороні здоров’я, туризму та культурній спадщині. Загалом запропоновано реалізувати 171 захід з адаптації до зміни клімату протягом 2024-2030 років.

Ознайомитися з документами можна за посиланнями: —https://mepr.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/StrategyMykolaiv.zip 

Стратегії з адаптації до зміни клімату також розроблені для Львівської та Івано-Франківської областей українськими та європейськими експертами в рамках проєкту APENA 3 за підтримки Європейського Союзу, які будуть презентовані найближчим часом.