На Донеччині запрацював сучасний насіннєво-селекційний центр

18/12/2021 : 16:33

Сьогодні в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець взяв участь у відкритті інноваційного лісорозсадницького комплексу на базі ДП “Лиманський лісгосп”.

Відтепер тут вирощуватимуть садивний матеріал на основі технологій шведської компанії ВСС АВ, яка є світовим лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насінних центрів і розсадників.

Руслан Стрілець: «Сьогодні ми відкриваємо вже другий потужний насіннєво-селекційний центр в Україні. Перший такий завод з вересня працює на Львівщині. І це лише початок. Наша мета – у наступному році збудувати ще вісім таких центрів у Київській, Житомирській, Кіровоградській, Сумській, Чернігівській, Волинській, Івано-Франківській і Тернопільській областях. Вони значно збільшать потужності лісгоспів та допоможуть лісівникам у відтворенні лісів за програмою Президента України «Зелена країна».

Щорічно цей лісорозсадницький комплекс вироблятиме по 1 200 000 сіянців сосни із закритою кореневою системою. У майбутньому завод працюватиме на листяні породи, а також забезпечуватиме садивним матеріалом сусідні регіони.

Заплановані також будівництво поля дорощування і теплиці. Це дозволить збільшити потужності виробництва сіянців удвічі – до 2 400 000 штук на рік.

  • Центр включає в себе:
  • цех переробки та висівання насіння;
  • теплицю для вирощування сіянців із закритою кореневою системою;
  • майданчик дорощування сіянців.

Такий самий комплекс цієї осені запрацював на Львівщині. Прогнозується, що регіон додатково отримуватиме 7,5 млн сіянців на рік із закритою кореневою системою та 4 млн сіянців із покращеною кореневою системою. Міндовкілля спільно з Державне агентство лісових ресурсів України та місцевою владою продовжують розбудовувати інфраструктуру створення лісу. Це допоможе реалізувати програму Президента «Зелена країна», яка передбачає висадження 1 мільярду дерев за три роки і збільшення площі лісів на 1 мільйон гектарів за 10 років.

Відслідкувати хід реалізації програми можна за допомогою сайту.

Нагадаємо, що цієї осени у рамках реалізації еко-ініціативи Президента “Зелена країна” висадили понад 58 млн. дерев – це на 40 % більше, ніж планувалось.