На круглому столі в НУБіП обговорили питання забезпечення українців дровами в умовах воєнного стану

02/09/2022 : 10:56

Незабаром в Україні вже розпочнеться опалювальний сезон. Тож Міндовкілля спільно з Держлісагентством продовжують робити усе можливе, аби українці не залишилися без тепла та вчасно запаслися дровами. Через бойові дії та численні руйнування об’єктів інфраструктури цього року попит на дрова значно зріс і наразі становить близько 5,5 млн кубометрів.

Виклики, проблеми та шляхи вирішення питання забезпечення населення дровами в умовах воєнного стану на круглому столі у НУБіП України  обговорили представники Держлісагентства, Мінрегіону, Укрзалізниці, НАК “Нафтогаз”, Держекоінспекції, Товариство лісівників України, науковці НУБіП, екологи з WWF-Україна, Всеукраїнської екологічної Ліги, Всесвітнього фонду природи та інші.

До заходу також долучилися голова Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко та заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій – Уповноважений з питань внутрішньо переміщених осіб Павло Козирєв.

Сергій Власенко підкреслив, що при збільшенні заготівлі деревини лісівники не повинні відходити від принципу невиснажливих методів лісокористування. Тобто не забирати з лісу більше ресурсу, ніж може відновитись за той же термін. 

Крім того, заступник Міністра акцентував на максимальному спрощенні механізму придбання дров для населення та важливості забезпечення  дровами  малозабезпечених верств населення у прифронтових зонах. 

“Міністр Руслан Стрілець доручив спільно з Укрзалізницею та Держлісагентством опрацювати питання зниження залізничного тарифу на перевезення дров. Адже з 1 липня він виріс на 70 %. Сьогодні, приміром, доставка з Львівської області до малоресурсної Миколаївської за 55 кубометрів дров у середньому складатиме понад 90 тис грн або близько 1700 грн/м3. Це в рази перевищує вартість самих дров”, – зазначив Сергій Власенко. 

Представник Держлісагентства зауважив, що лісівники готові збільшувати заготівлю дров, зокрема і за рахунок недовикористаного ліміту рубок головного користування, прорідження та прохідних рубок. Адже потенційні запаси і можливості лісів великі і повністю не використовуються.

Також він повідомив, що лісгоспи вже почали поставляти дрова для населення у прифронтових зонах.