Новий етап у співпраці: Україна та Німеччина розпочинають розробку нового проєкту для лісового сектору

24/04/2024 : 19:43

Відбулася зустріч першого заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександра Краснолуцького, голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктора Смаля з представником GFA Consulting Group Крістіаном Ашенбахом та міжнародним експертом Улі Мюллером щодо подальшої підтримки лісового господарства шляхом розробки нових проєктів міжнародної технічної допомоги. 

“Співпраця з Німеччиною в сфері лісового господарства має стратегічне значення для України. Планується розробити новий проєкт міжнародної технічної допомоги на наступні три роки. Він буде спрямований на підтримку розвитку та стійкого управління нашими лісовими ресурсами”, – зазначив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Зокрема, обговорено нові етапи співпраці, які враховують: 

  • національну інвентаризацію лісів;
  • розмінування лісів;
  • вирощування та відтворення лісів; 
  • впровадження інновацій у лісовпорядкування, облік та моніторинг лісів;
  • цифровізацію лісової галузі. 

Зазначимо, GFA Consulting Group є провідним європейським консалтинговим агентством, яке опікується міжнародним співробітництвом у сфері розвитку та є генеральним уповноваженим виконавцем від Федерального Міністерства сільського господарства та продовольства Німеччини. Після опрацювання та погодження обумовлених напрямків співпраці з профільним Міністерством Німеччини, в червні буде підготовлено концепцію нового проєкту.

Нагадаємо, співпраця України та Німеччини у галузі лісового господарства розпочалась ще у 2017 році в рамках «Німецько-українського аграрно-політичного діалогу». Вона полягала в розробці нормативної бази національної інвентаризації лісів в Україні, яку Кабінет Міністрів України ухвалив 21 квітня 2021 року. Втім через повномасштабне вторгнення росії польові роботи національної інвентаризації лісів в Україні не були виконані в повному обсязі. У 2023 році вони були частково відновлені.