Органи влади скоординували спільні дії у протидії пожежам під час воєнного стану

12/05/2022 : 18:57

Сьогодні на спільній нараді Міндовкілля, Держлісагентство, ДСНС та національні природні парки скоординували свої дії у протидії пожежам в природних екосистемах, враховуючи умови воєнного стану в Україні. 

Для запобігання виникненню і ліквідації пожеж в природних екосистемах були визначені шляхи оперативної взаємодії структурних підрозділів ДСНС України з лісокористувачами та установами природно-заповідного фонду Міндовкілля.

Через бойові дії, замінованість територій та окупацію рятувальники та лісівники не завжди можуть повноцінно попереджувати та ліквідовувати пожежі.

На сьогодні у лісах тимчасово окупованої Херсонщини триває локалізація пожеж. Вогнем пройдено понад 1500 га. Остаточну площу можна буде визначити після деокупації територій.

На Донеччині, за даними NASA FIRMS, внаслідок бойових дій пожежами пошкоджено 4 134 га.

На Київщині триває ліквідація 2 пожеж – у Тетерівському лісгоспі та Феневицькому лісництві.

За попередніми підрахунками, шкода лісогосподарським підприємствам України від військової агресії окупантів становить 13,2 млрд гривень. 

У лісництвах, які перебували на окупованій території, знищені будівлі та розграбоване обладнання, транспортні засоби. Величезну шкоду нанесли лісовій екосистемі, на більшості об’єктів ще досі триває розмінування та очищення від військової техніки.