Представники Міндовкілля взяли участь у засіданні Карпатської конвенції 

01/05/2025 : 16:04

З 28 по 30 квітня 2025 року директор департаменту природно-заповідного фонду Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Едгар Токар та директори українських карпатських нацпарків перебували з офіційним візитом у Братиславі (Словаччина) на запрошення Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP/ЮНЕП) – Секретаріату Карпатської Конвенції та голови Віденського Офісу ООН з навколишнього середовища Гаральда Егерера.

Представники Міндовкілля взяли участь у 10-й зустрічі Робочої групи Карпатської конвенції зі сталого управління лісами, яка відбулася 28-29 квітня 2025 року в Науково-дослідному інституті водних ресурсів у Братиславі. Учасники засідання обговорили найкращі практики управління лісами в Карпатському регіоні та шляхи реалізації природоохоронних заходів у карпатських лісах. Особливу увагу було приділено можливостям підтримки українських Карпат за допомогою міжнародних програм та проєктів, зокрема програми Carpathian LIFE SNaP.

Також на зустрічі розглядали потенційну можливість головування України в Карпатській конвенції протягом 2026-2029 років та готовність очолити офіційні та експертні зустрічі Конвенції та ініціювати реалізацію її положень. Голова Віденського Офісу ООН з навколишнього середовища Гаральд Егерер висловив повну підтримку України  такий складний час. 

Також, 29 квітня у Міністерстві навколишнього середовища Словацької Республіки відбулася робоча зустріч української делегації з державним секретарем Мінприроди Словаччини Штефаном Куффою та генеральним директором відділу охорони природи та ландшафту Камілем Кишелею. Під час зустрічі українська сторона ознайомилася з досвідом словацьких колег у сфері охорони та збереження об’єктів природно-заповідного фонду, реалізації грантових проєктів, рекреаційних заходів та відновлення лісів. Також обговорювалися перспективи спільної участі України та Словаччини у програмах транскордонного співробітництва та можливості обміну досвідом між національними природними парками обох країн.

Участь представників Міндовкілля у засіданні Робочої групи Карпатської конвенції та зустрічі зі словацькими колегами є важливим кроком у зміцненні міжнародної співпраці у сфері охорони довкілля та підтверджує готовність України активно брати участь у реалізації природоохоронних ініціатив на регіональному рівні.