Вакансія Експерта з зеленого відновлення в RST

Команда підтримки відновлення та реформ при Міністерстві захисту довкілля та природних  ресурсів України шукає Експерта/ку з зеленого відновлення.

Команда підтримки відновлення та реформ (КПР) при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) надає цільову технічну підтримку та допомагає Міндовкілля у розробці та впровадженні пріоритетів відновлення та реформ, заповнюючи прогалини у спроможності розробляти та впроваджувати пріоритетні стратегії та програми реформ, зміцнюючи зв’язки та партнерство між Міндовкілля та відповідною донорською підтримкою. Експерти КПР допомагають Міндовкілля у забезпеченні координації та взаємодоповнюваності між КПР та іншими відповідними проєктами технічної допомоги.

Природне середовище України зазнало значної шкоди внаслідок війни, що триває. Експерт з зеленого відновлення підтримуватиме процеси відновлення довкілля, забезпечуватиме включення зелених принципів у плани відновлення України та їхню реалізацію, а також сприятиме прискоренню узгодження з Європейським зеленим курсом.

Основними обов’язками та відповідальністю Експерта з зеленого відновлення будуть:

  • Розробка та підтримка у впровадженні компонентів реформ, необхідних для “зеленого” відновлення та “зеленого” переходу, тобто підтримка у розробці/реалізації Ukraine Facility в межах повноважень Міндовкілля, сприяння включенню “зелених” критеріїв до планів відновлення, рекомендацій щодо відновлення територій та екосистем, тощо;
  • Розробка методичних рекомендацій щодо включення кліматичної складової до програм комплексного відновлення та інших документів державного та/або місцевого планування;
  • Консультаційна, аналітична та експертна підтримка Міністерства з метою забезпечення відповідності документів (стратегій, планів, компонентів, нормативно-правових актів тощо) та заходів з відновлення довкілля процесу вступу до ЄС та принципам Європейського зеленого курсу;
  • Підтримка заходів із залучення зацікавлених сторін (наприклад, публічних заходів, семінарів, тренінгів тощо) з метою сприяння та просування дискусій з ключових тем та пропозицій політик, а також підвищення обізнаності щодо важливості, цілей, викликів, політик, пов’язаних із зеленим відновленням/зеленим переходом;
  • Надання підтримки Міністерству в координації робочих груп, пов’язаних із зеленим відновленням та зеленим переходом;
  • Підготовка, систематизація та оновлення інформації щодо проектів зеленого відновлення;
  • Підготовка своєчасних та якісних звітів та оновлень щодо прогресу в питаннях зеленого відновлення/зеленого переходу;
  • Підтримка Міністерства у перекладі документів, пов’язаних з відновленням.

Зацікавлені фахівці запрошуються до подачі заявок.

Очікується, що консультаційні контракти розпочнуться у травні 2024 року та триватимуть 15 місяців. Продовження тривалості контракту залежатиме від наявності фінансування, потреб програми URA та результатів роботи обраного консультанта. Випробувальний термін становить два місяці.

Потенційні кандидати повинні надіслати повний пакет документів, підготовлений англійською мовою (аплікаційна форма, форма NDA, резюме кандидата та рекомендаційний лист від нещодавнього керівника (оригінал англійською мовою або українською мовою з перекладом на англійську) разом з контактними даними двох інших референтів, які, у разі необхідності, можуть підтвердити професійний та/або освітній рівень кандидата) до 10 травня 2024 року, 23:59 (за київським часом) на електронну адресу: [email protected]. Кандидати, які подадуть неповний пакет документів, не будуть розглянуті.

Кандидати, які пройдуть відбір, будуть запрошені на письмовий тест та співбесіду. З детальним технічним завданням можна ознайомитися нижче.