Вакансія IT Експерт до Команди Підтримки Реформ

Команда підтримки реформ при Міністерстві захисту довкілля та природних  ресурсів України пошукає ІТ експерта.

Команда підтримки реформ (RST) при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) – це група українських професіоналів (не державних службовців), що фінансується на тимчасовій основі в рамках програми “Українська архітектура реформ” (URA), яка надає цільову технічну підтримку та допомагає Міністерству у розробці та впровадженні пріоритетних реформ.

RST при Міндовкілля було започатковано у 2017 році з метою надання допомоги Міністерству у впровадженні пріоритетних реформ, відповідно до Плану пріоритетних дій Уряду, а саме:

 • Реформа екологічного контролю та оцінки;
 • Реформа зменшення промислового забруднення та моніторингу якості повітря;
 • Реформа управління відходами;
 • Стале управління водними ресурсами;
 • Реалізація кліматичної політики;
 • Реформа надрокористування;
 • Реформа державного управління;
 • Реформа лісового господарства та збереження біорізноманіття.

Вищезазначені пріоритети пов’язані з міжнародними зобов’язаннями України. ІТ-експерт вкрай необхідний для розвитку ІТ-інфраструктури та ініціатив з діджиталізації Міністерства. Висококваліфікований фахівець потрібен для підтримки діджиталізації екологічного сектору та ефективного впровадження екологічних реформ.

Ми продовжуємо конкурс на посаду ІТ експерта.

Основними обов’язками та відповідальністю ІТ експерта будуть:

 • Підтримка Міністерства у розробці та впровадженні нових ІТ-інструментів для оцифрування та оптимізації процесів у пріоритетних сферах (підготовка технічних вимог та/або концептуальних записок для створення програмного забезпечення), а також підтримка існуючих ІТ-систем та інструментів. Це включатиме, але не обмежуватиметься аналітичною та експертною підтримкою, виявленням помилок та формулюванням рішень для покращення та оптимізації таких систем, як:
  • Єдина екологічна платформа “ЕкоСистема” – загальнодержавна екологічна автоматизована інформаційно-аналітична система забезпечення доступу до екологічної інформації та її мережа, що забезпечує створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорону, захист інформації, а також електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, фізичними особами – підприємцями, суб’єктами надання адміністративних послуг, суб’єктами надання публічних (електронних публічних) послуг, центрами надання адміністративних послуг з метою отримання адміністративних та інших публічних (електронних публічних) послуг у сфері охорони навколишнього природного середовища, відповідно до постанови КМУ  від 11 жовтня 2021 р. № 1065 “Про Єдину екологічну платформу “ЕкоСистема””;
  • “ЕкоЗагроза” – функціональний модуль Єдиної екологічної платформи “ЕкоСистема”, який організаційно та функціонально складається з веб-сайту та мобільного додатка ЕкоЗагрози, електронних кабінетів, бази даних, геоінформаційного порталу, аналітичної платформи та забезпечує подання електронних звернень щодо виявлених фактів заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу внаслідок надзвичайних ситуацій, відповідно до постанови КМУ  від 11 жовтня 2021 р. № 1065 “Про Єдину екологічну платформу “ЕкоСистема””;
 • Експертна підтримка оцифрування додаткових адміністративних послуг, що надаються Міністерством, для їх надання через Єдину екологічну платформу “Екосистема”, “ЕкоЗагроза” відповідно до вимог Закону України “Про адміністративну процедуру”, зокрема, але не обмежуючись цим:
  • підготовку технічних вимог для переведення адміністративних послуг у цифровий формат;
  • консультації з відповідними зацікавленими сторонами щодо оптимізації процесів;
  • надання експертних консультацій Міністерству з питань розробки та обслуговування ІТ-систем;
  • залучення зацікавлених сторін у Міністерстві та поза його межами для визначення можливостей для діджиталізації.

Зацікавлені фахівці запрошуються до подачі заявок.

Очікується, що консультаційний контракт розпочнеться у грудні 2023 року та триватиме 10 місяців. Продовження тривалості контракту залежатиме від наявності фінансування, потреб програми URA та результатів роботи обраного консультанта. Випробувальний термін становить два місяці.

Потенційні кандидати повинні надіслати повний пакет документів, підготовлений англійською мовою (аплікаційна форма, форма NDA, резюме кандидата та рекомендаційний лист від нещодавнього керівника (оригінал англійською мовою або українською мовою з перекладом на англійську) разом з контактними даними двох інших референтів, які, у разі необхідності, можуть підтвердити професійний та/або освітній рівень кандидата) до 05 грудня 2023 року, 23:59 (за київським часом) на електронну адресу: [email protected]. Кандидати, які подадуть неповний пакет документів, не будуть розглянуті.

Кандидати, які пройдуть відбір, будуть запрошені на письмовий тест та співбесіду. З детальним технічним завданням можна ознайомитися нижче.

Команда підтримки реформ при Міністерстві захисту довкілля та природних  ресурсів України шукає ІТ експерта

The Reform Support Team at the Ministry of Environmental Protection and Natural Resources of Ukraine is looking for the IT Expert

RST MEPNR_ToR_IT Expert

Annex G2 – Application Form (template) (IT Expert)

Non-Disclosure-Agreement-NDA-Form