Продовжуємо крокувати у напрямку досягнення доброго стану вод: представляємо перший драфт Плану управління річковим басейном Вісли

31/08/2022 : 8:52

Команда Міндовкілля, Держводагентства та проєкту Blue Rivers Environmental Consulting спільно з експертами завершили роботу над першою частиною Плану управління річковим басейном Вісли. У підготовці документа також брали участь фахівці Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну. План управління допоможе впровадити в Україні інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом.

Річковий басейн Вісли охоплює 2% території України та представлений річковими басейнами Західного Бугу та Сяну. Це 137 річок довжиною більше 10 км та 19 озер.

“Міндовкілля продовжує активно впроваджувати європейські стандарти в управління водними ресурсами. Торік спільно з міжнародними проєктами ми розробили перші частини ПУРБів Дніпра, Дністра та Дону. Тепер презентуємо першу частину плану управління басейном Вісли. На черзі наступні 5 документів щодо управління основними річковими басейнами. Створюючи їх, ми виконуємо зобов’язання України у частині гармонізації нашої водної політики з Водною рамковою директивою ЄС та пишемо “дорожню карту” покращення якості поверхневих та підземних вод України”, – зауважив перший заступник Міністра Руслан Гречаник.

Проєкт ПУРБу Вісли поки що не охоплює всіх розділів і буде опрацьовуватися та вдосконалюватися. Наразі у документі вже представлена така інформація:

  • характеристика поверхневих та підземних вод;
  • антропогенні впливи на поверхневі і підземні води та їх стан;
  • зони, які підлягають охороні; 
  • результати досліджень поверхневих та підземних вод та їх картування;
  • економічний аналіз водокористування;
  • заходи для зменшення забруднення водойм.

Після схвалення у 2024 році Урядом плану управління річковим басейном, він стане головним документом у басейні Західного Бугу та Сяну на 2025-2030 роки.