Ми живемо в часи, коли ліс рятує нас не лише від забруднення повітря. Ліс бере на себе важкий удар і рятує нас від загарбників, адже здебільшого бойові дії проходять саме у лісах. Сьогодні під окупацією – близько 4,5 тис. кв. км лісу. Це більше, ніж площа лісових насаджень у Нідерландах (близько 3,6 тис. кв. км), Сирії (4,6 тис.кв. км) або Молдови (3,2 тис. км. кв.).
Досить часто окупанти використовують лісові багатства Українського народу для будівництва фортифікаційних споруд та опалення. Бойові дії велися на площі близько 30 тис. кв. км лісу. Це означає пошкодження окопами, мінування, потрапляння ракет і снарядів. А відтак – погіршення або знищення екосистеми як такої. Для порівняння, це більше, ніж площа лісових насаджень усієї Латвії (28 тис. кв. км), Великої Британії (28 тис. кв. км), Грузії (27 тис. кв. км).
Ми в Міндовкілля обрахували приблизні збитки для українського лісу від війни – близько 16 млрд гривень. І це – без урахування звільнених територій на Харківщині. Ці дані яскраво демонструють, наскільки вагомий удар приймає на себе лісове господарство України, і наскільки вагомим є вклад лісівників у відновлення України. Весною, після звільнення територій, лісівники відразу почали висаджувати дерева там, де це можливо та безпечно. Там, де не було бойових дій, висадку ніхто не відміняв, незважаючи на ризики.
В рамках програми Президента України Володимира Зеленського “Зелена країна” висаджено вже 179,5 млн деревних рослин. Дякую всім та кожному працівнику лісу, який сумлінно продовжує працювати на благо Українського народу. Ви не давали клятву, як лікарі, не виголошували присягу, як військовослужбовці. Але ви сумлінно служите Українському Народу. Ви теж даєте відсіч агресії і несете життя туди, де ворог несе смерть.