Розмінування, відновлення лісів та забезпечення захисників деревиною: заступник Міністра Сергій Власенко відвідав український Південь

03/11/2023 : 11:12

Лісівники з перших днів повномасштабного вторгнення рф допомагають нашим захисникам – забезпечують їх деревиною для будівництва фортифікаційних споруд. За цей час філіями ДП «Ліси України» на передову вже передано понад 300 тисяч м³ деревини. 

Крім будівництва бліндажів, тимчасових мостів, переправ, понтонів, що дозволяють військовим переміщати особовий склад та техніку через водні перешкоди, деревину використовують також і для опалення. 

Одне з місць,  де вантажиться така деревина, у межах робочої поїздки відвідав заступник Міністра Сергій Власенко. На території філії Східного лісового офісу на Запоріжжі він разом з представниками місцевої та обласної влади оглянув вагони з лісоматеріалами для потреб ЗСУ. 

У рамках робочої поїздки Сергій Власенко також відвідав Херсонщину, де разом з лісівниками та представниками Херсонської ОВА висадив перший гектар молодого лісу на розмінованій ділянці Херсонського лісництва (деокупована частина). 

“Не так давно ця територія була всіяна російськими мінами та снарядами. Завдяки наполегливій праці саперів нам вдалося висадити саджанці, які в майбутньому стануть лісом. Але як і для саперів, так і для лісівників роботи на Херсонщині ще багато. Площа деокупованих лісів Херсонщини близько 7 тис.га. З них розміновано лише 138.8 га, а після підриву Каховської ГЕС постраждало понад 62 тис. га лісу Херсонщини ”, – зазначив Сергій Власенко.

Заступник Міністра Сергій Власенко обговорив з начальником Херсонської обласної військової адміністрації Олександром Прокудіним розмінування лісів та розширення території нацпарку «Нижньодніпровський».