Руслан Стрілець: Прибуток лісової галузі в 2023 році зріс у понад два рази – до 3 млрд гривень

31/01/2024 : 16:34

Внаслідок реформи прибуток лісової галузі в 2023 році зріс у понад два рази – до трьох мільярдів гривень. Про це на Міжнародному довкіллєвому форумі “United for Nature. Agenda for Ukraine” повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Це вже другий Форум під парасолькою United for Nature. Перший проводили торік у жовтні Міндовкілля спільно з Офісом Генпрокурора. 

«Наступна мета перехід до лісництва, наближеного до природного. Переробка деревини в Україні має відбуватися за європейськими стандартами з робочими місцями та податками в Україні», – наголосив Міністр.

За його словами, в Україні наразі ефективно працює низка цифрових продуктів. Серед яких: лісорубний квиток та сертифікат про походження деревини. Станом на сьогодні онлайн видано вже майже 5000 сертифікатів про походження деревини. Та понад 10 тисяч е-лісорубних квитків”, – розповів Руслан Стрілець.  

Очільник Міндовкілля наголосив, що «цифрові» запобіжники незаконним рубкам лісу та непрозорості ринку деревини фактично завершують реформу цифровізації лісової галузі. 


Нагадаємо, 31 січня в Києві відбувся Міжнародний довкіллєвий форум “United for Nature. Agenda for Ukraine”. Серед учасників –  Міністр довкілля, водних та лісових ресурсів Румунії Мірча Фекет,  Міністерка довкілля Молдови Йорданка-Родіка Йорданов, колишня міністерка навколишнього середовища Бразилії Ізабелла Тейшейра. Учасники обговорили “довкіллєву складову” переговорного процесу щодо вступу України до ЄС; кліматичну політику України та джерела фінансування зеленого переходу; наступні кроки у реформуванні водного менеджменту та системи управління відходами, запуск реформи держекоконтролю; важливість початку національного діалогу щодо декарбонізації видобувної галузі; розвиток та збереження природно-заповідного фонду.