Щодо ситуації на річці Дніпро внаслідок терористичних дій рф на ДніпроГЕС: у Запоріжжі проведено виїзну координаційну нараду 

23/03/2024 : 18:10

За дорученням Міністра Руслана Стрільця представники Міндовкілля, Держекоінспекції та Держводагентства працюють у Запорізькій області. 

Так, заступниця Міністра Олена Крамаренко та голова Запорізької обласної державної адміністрації Іван Федоров провели координаційну нараду із представниками Держекоінспекції, Держводагентства, ДніпроГЕС, ДСНС та Спеціалізованої екологічної прокуратури. 

Серед питань порядку денного – оперативна інформація щодо локалізації  наслідків обстрілу ДніпроГЕС та поточна ситуація, а також аналіз можливих подальших екологічних наслідків. За інформацією Укргідроенерго, загрози прориву греблі немає, витік нафтопродуктів не фіксується. Ситуація на греблі контрольована.

За даними Держекоінспекції, відповідно до лабораторних досліджень станом на сьогодні спостерігається зменшення концентрації нафтопродуктів у воді. Так, у відібраній воді:

  • на відстані 1,1 км від ГЕС цей показник вже становить 0,894 мг/дм куб  при нормі в 0,3 мг/дм куб.
  • у с. Біленьке в районі насосної станції – 0,638 мг/дм куб. 

Дослідження проб на хімічні показники тривають. 

З нижнього б’єфу річки Дніпро забір води для питного водопостачання здійснюється лише однією територіальною громадою – Біленьківською. Наразі водозабір тут призупинено. Держекоінспекція та Держводагенство здійснюють постійний моніторинг. Решта водозаборів нижче за течією річки Дніпро після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС не використовуються. 

Станом на вчора, за даними Держекоінспекції, орієнтовна шкода водним ресурсам склала 159 308 грн. Триває обрахунок збитків, завданих засміченням ґрунтів та внаслідок викидів шкідливих речовин у атмосферне повітря. Всі розрахунки та матеріали будуть надані Міндовкіллю та правоохоронним органам. 

Для контролю ситуації моніторинг якості води р. Дніпро здійснюватиметься Держекоінспекцією та Держводагентством постійно – до ліквідації усіх наслідків російського обстрілу.  

З попередніми результатами досліджень можна ознайомитися за посиланням.