Про це під час свого виступу зазначила заступниця Міністра Вікторія Киреєва на тематичних слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
Займаючи менше 6% площі Європи, Україна володіє 35% її біорізноманіття. Аби його зберегти створено понад 9 тисяч об’єктів та територій природно-заповідного фонду, понад 350 територій Смарагдової мережі та 50 територій Рамсарських водно-болотних угідь. Але через розв’язану рф війну жива природа зазнає непоправного нищення.
«Нам потрібно захистити біорізноманіття країни та рухатися вперед, виконуючи євроінтеграційні зобов’язання. Маємо посилити нашу інституційну спроможність та залучати міжнародних партнерів до цієї роботи. Разом з Екокомітетом та громадськістю наразі доопрацьовуємо законопроєкт “Про територію Смарагдової мережі”. На розгляді Уряду проєкт постанови щодо затвердження Порядку здійснення моніторингу біологічного та ландшафтного різноманіття, який частково сприятиме виконанню Пташиної та Оселищної директив ЄС. Робота триває», — зазначила Вікторія Киреєва.
Вікторія Киреєва також наголосила, що ключову роль у збереженні біорізноманіття відіграють ліси. Зараз на завершальному етапі процес реформування лісової галузі: проводиться цифровізація. І це стає ефективним запобіжником корупційних ризиків та інструментом для побудови прозорого ринку деревини.
Продовжується реформування водної політики, яка формується за принципами Водної рамкової директиви ЄС. Тут одним з найважливіших пріоритетів на 2024 рік є затвердження Планів управління річковими басейнами для усіх 9 річкових басейнів та створення національної компанії «Вода України». Ми продовжуємо співпрацю з нашими сусідами та партнерами в рамках підписаної декларації про співробітництво у сфері управління басейном річки Прут; Міжнародної комісії із захисту річки Дунай, Конвенції щодо співробітництва по охороні та сталому використанню річки Дунай; Комісії зі сталого використання і охорони річки Дністер; Комісії по захисту морського середовища Чорного моря від забруднення.
Слухання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування організовані за ініціативи голови комітету Олега Бондаренка та МБО «Екологія-Право-Людина», ГО «SaveDnipro».