Український бізнес отримує унікальну можливість – протестувати на практиці підходи до верифікації викидів парникових газів, які вже діють у Європейському Союзі.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів Україниповідомляє, що в рамках реалізації міжнародного проекту «Підтримка створення схеми торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ) в Україні»* (далі – Проект) буде відібрано чотири підприємства, що готові стати навчальними майданчиками для українських верифікаторів для проведення тренінгу, організованого Проєктом.

Навіщо це потрібно?
Мета тренінгу – обмін досвідом, знаннями та практичними навичками між європейськими та українськими верифікаторами, із застосуванням найкращих практик під час верифікакції викидів парникових газів, зосередивши увагу на підходах, що діють у системі торгівлі квотами на викиди ЄС. А для підприємств – це унікальна можливість не лише одними з перших ознайомитися із процедурами перевірки, що відповідають європейським стандартам прозорості, точності та відповідності, а також підготувати своє підприємство та співробітників до майбутніх верифікацій.
Які сектори беруть участь?
Тренінги проводитимуться на підприємствах таких галузей:
- металургія (виробництво чавуну та сталі),
- виробництво та постачання електроенергії та тепла,
- виробництво цементу та клінкеру,
- інший з видів діяльності, які зазначені у Постанові КМУ №880.
Що це означає для вашого підприємства?
Компанія долучається як партнер для проведення навчального візиту. Протягом дводенного тренінгу українські та німецькі експерти – зокрема фахівці з досвідом роботи в Асоціації з технічного нагляду TÜV (міжнародній незалежній організації з технічної експертизи та сертифікації) – спільно оцінюватимуть виробничу установку, аналізуватимуть документи (плани моніторингу, звіти про викиди), а також проводитимуть інтерв’ю з відповідальними працівниками з метою підготовки зразку верифікаційного звіту після перевірки звіту про викиди оператора за останній звітний рік або ж навіть за два останні звітні роки.
Важливо знати:
Ці візити мають виключно навчальний характер. Вони не є офіційною верифікацією, передбаченою законодавством України. Результати не використовуватимуться для звітності, а застосовуватимуться лише в навчальних цілях – для формування звітів-зразків і розвитку професійної компетенції.
Коли відбудуться візити?
Дві місії міжнародної команди експертів заплановано на серпень і листопад 2025 року.
Переваги для компаній-учасників:
Долучення до розбудови ефективної кліматичної політики України
Обмін досвідом з міжнародними фахівцями
Ранній доступ до верифікаційних процедур за європейськими стандартами
Як долучитися?
Якщо ваша компанія зацікавлена взяти участь, просимо до 20 липня 2025 року звернутися за контактами: молодший спеціаліст Проекту Людмила Давидова (тел. +38 067 443 77 40, email: [email protected].
Уся надана інформація та документи будуть оброблятися конфіденційно.
*проєкт реалізується за дорученням Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ) і впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у партнерстві з Міндовкіллям.