Суцільні рубки у гірських лісах Карпатського регіону будуть заборонені: рішення Уряду набуває чинності через три роки

26/04/2024 : 15:15

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка забороняє суцільні рубки головного користування у гірських лісах Карпатського регіону.

Нагадаємо, що у листопаді 2019 року Президент України підписав Закон щодо заборони суцільних рубок в ялицево-букових лісах на стрімких схилах Карпатського регіону, а у грудні 2020 року Уряд на виконання цього Закону закріпив це рішення відповідними змінами у Правилах рубок головного користування в гірських лісах Карпат.

Тепер Уряд робить наступний крок – забороняє у гірських лісах Карпатського регіону суцільні рубки головного користування у будь-яких інших лісах і не лише на високогір’ї. Це рішення вступить у дію через три роки.

Також Урядом внесені зміни у Правила поліпшення якісного складу лісів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 року. Вони стосуються більш ширшого застосування рубок переформування. Варто зазначити, що ці рубки не призведуть до суцільної вирубки лісу. 

Україна поступово відходить від використання суцільних рубок та запроваджує наближене до природи лісівництво. Рубки переформування спрямовані на поступове перетворення деревостанів у різновікові мішані та багатоярусні. Завдяки їхньому застосуванню українські ліси стануть більш стійкими до зміни клімату, менш вразливими до пожеж та шкідників.

За словами Міністра Руслана Стрільця, це урядове рішення важливе для посилення обороноздатності та безпеки держави, адже унормовує питання так званих «військових рубок», які тепер мають проводитись за зверненням військових адміністрацій або військового командування до Держлісагентства.