Під час робочого візиту на Житомирщину Міністр Руслан Стрілець разом із головою Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олегом Бондаренком та Заступником Секретаря РНБО Олексієм Соловйовим взяв участь у засіданні колегії Держлісагентства.
На заході спільно з фахівцями галузі вони обговорили ключові вектори роботи лісового господарства України, стратегічні цілі та пріоритети.
«Наразі наша країна переживає складні часи, під час яких ліс і захищає, і обігріває. Хочу відзначити, що попри воєнний час, лісове господарство продовжує системний рух уперед і ми вже підійшли до складного, але необхідного процесу реформування галузі за європейським зразком. Тепер наше завдання правильно та чітко провести реформу, зберегти фахівців, вирівняти фінансовий дисбаланс у галузі, а також створити умови для залучення інвестицій в Україну», – зауважив Міністр Руслан Стрілець.
Очільник Міндовкілля наголосив керівнику Держлісагентства, що важливою складовою будь-якої реформи є розуміння кожним її учасником змісту та кінцевих цілей, до яких прагнемо. Тож має бути проведена якісна комунікаційна робота для кожного працівника галузі на усіх ланках управління. Щоб люди чітко розуміли, що запроваджувані зміни – це про розвиток, про якісно нові умови та стандарти, що ми не втратимо жодного фахівця, всі залишаться на своїх місцях, кожен майстер лісу, кожен представник лісової охорони тощо.
За словами Руслана Стрільця, важливо продовжувати роботу з цифровізації галузі.
«Інтернет-магазин «ДроваЄ» повинен стати зручним та зрозумілим для кожного громадянина, на кшталт звичайних інтернет-магазинів, до яких звикли люди. З початком опалювального сезону сервіс повинен працювати досконало, щоб кожен, хто має таку потребу, був забезпечений дровами», – прокоментував Руслан Стрілець.
Також серед іншого йшлося про підготовку до опалювального сезону та забезпечення населення дровами.
«Цього року уся країна готується до складної зими та покладає великі надії на забезпечення дровами. Це питання перебуває на контролі у Президента та Прем’єр-міністра країни. Тож ми не маємо права схибити. Багато у чому від лісової галузі залежить чи будуть українці з теплом», – наголосив Міністр.
Важливо попри війну продовжувати виконувати програму Президента “Зелена країна”. З початку реалізації якої вже висаджено майже 180 млн деревних рослин.
Для цього на Житомирщині відкрили перший у області лісонасіннєвий центр.
«Це перший такий центр в області та четвертий, з тих, що наразі працюють в Україні. Бо маємо ще три діючі лінії з висіву насіння – у Львівський, Хмельницький та Тернопільській областях. В минулому році відкрили такий центр в Лиманському лісгоспі на Донеччині. Плануємо цього року відкрити аналогічні лісонасіннєві заводи у регіонах, де не ведуться активні бойові дії», – повідомив Міністр.
Завод на Житомирщині вироблятиме 5 мільйонів сіянців хвойних порід із закритою кореневою системою на рік. Ця технологія дозволяє продовжити період, коли погодні умови дозволяють садити ліс.
Також Міністр взяв участь у врученні ключів від квартир сім’ям трьох працівників Овруцькоголісгоспу, яких було мобілізовано до лав ЗСУ.
Це двокімнатні квартири на території Гладковицького лісництва, які капітально відремонтували, обладнали усім необхідним для життя та підготували для заселення.
«Найменше, як ми можемо віддячити нашим Захисникам, це продовжувати виконувати свої обов’язки тут сьогодні, кожен на своєму місці, та вже зараз піклуватися про спільне майбутнє після Перемоги. А ще, поки вони там на передовій, подбати про їх близьких в тилу», – подякував Міністр.