Управління небезпечними відходами в Україні: статистика за тиждень

17/05/2024 : 16:32

Наразі Міндовкілля вже видано 17 ліцензій на управління небезпечними відходами за новими європейськими правилами. Тобто саме стільки компаній вже перевели свою роботу у оновлене правове поле та можуть працювати у цій сфері. Ще 7 заяв на отримання ліцензій наразі опрацьовуються Міністерством.

Загалом по Україні 42 компанії вже підтвердили відповідність своєї матеріально-технічної бази – тобто це підприємства, які мають необхідне обладнання, а отже можуть здійснювати свою діяльність без шкоди для людей і довкілля. 

Загальна кількість отриманих Міністерством заяв на проведення перевірок 141. З них вже опрацьовано 116. 

Нагадаємо, що з моменту отримання заяви від підприємства перевірки  мають проводитися в строк не більше 20 робочих днів. Однак Міндовкілля зацікавлене, щоб ця галузь розвивалась та працювала ефективно, тож наші фахівці виїжджають на місце оперативно. У середньому Міндовкілля проводять 6 перевірок на тиждень

Перевірки проводяться відповідно до Порядку, затвердженого наказом Міндовкілля від 31.10.2023 № 729.

На місці фахівці здійснюють огляд наявної матеріально-технічної бази. Перевіряється наявність у підприємства правовстанолюючих документів на неї, а також дотримання необхідних умов для технічно-справної роботи обладнання. Перевіряється і наявність відведених та спеціально обладнаних майданчиків та організація їх роботи. Встановлюється, чи є у суб’єкта технологічний регламент та чи дотримуються умови під час провадження планованої діяльності. 

Після підтвердження відповідності матеріально-технічної бази підприємство може подати заяву для отримання ліцензії на управління небезпечними відходами. Зробити це можна, не виходячи з офісу або дому, скориставшись функціоналом ЕкоСистеми.

Більше інформації про роботу сфери у нашому розділі “Небезпечні відходи у цифрах”