З початку широкомасштабної агресії росії в Україні лісгоспи Житомирської області, що межують з білоруссю, стали форпостом захисту, який не дозволив рашистам пройти далі на територію України.
11 квітня очільник Міндовкілля Руслан Стрілець у рамках робочої поїздки також відвідав зруйнований авіаударами Малин.
«Перед очима досі ці страшні кадри. російські солдати – це справжні орчі племена, які нищать усе на своєму шляху», – написав на своїй сторінці у фейсбуці Руслан Стрілець.
«Війна нанесла чимало збитків лісовому господарству. Пошкоджені та знищені основні засоби, знищена та замінована інфраструктура та лісовий фонд.У Любовицькому лісництві ДП «Радомишльське ЛМГ» повністю зруйнована будівля лісництва та автотранспортний парк. У Виступовицькому лісництві Овруцького СЛГ рашисти викрали пальне та вибили вікна», – повідомив Руслан Стрілець.
Очільник Міндовкілля поспілкувався з лісівниками та побачив з яким завзяттям вони гуртуються, допомагають ЗСУ, постраждалим від рашистських обстрілів місцевим мешканцям та один одному.
«Лісівники, незважаючи ні на що продовжують виконувати свою роботу – доглядають та створюють українські ліси, ліквідовують загоряння, які виникають від російських снарядів, допомагають українським прикордонникам. Країну з такими людьми не зламати!», – зауважив в.о. Міністра.
Лісова галузь змогла адаптуватися до економічних умов воєнного часу. Завдяки розпочатим торік реформам, сьогодні бачимо зростання економічних показників галузі. За І квартал 2022 року чистий дохід від реалізації продукції склав 4,5 млрд грн. Це на 423 млн грн більше, ніж у аналогічному періоді 2021 року.
Руслан Стрілець разом із головою Державного агентства лісових ресурсів Юрієм Болоховцем та головою Житомирської обласної ради Володимиром Федоренком у рамках програми Президента «Зелена країна» висадили деревні рослини на території Ігнатпільського лісництва. Усього висадили 1000 притаманних для Полісся деревних рослин – сосну звичайну та дуб звичайний.
Попри воєнний час лісгоспами цієї весни вже висаджено понад 66 млн сіянців. Області-лідери – Рівненська – 20 227, Житомирська – 13 869, Волинська – 7454 деревних рослин.
Про програму Президента України «Зелена країна»
Нагадаємо, що 7 червня Президент України Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі «Україна-30. Екологія» підписав Указ «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Документ з 2021 року започаткував на Всеукраїнському рівні ініціативу масштабного заліснення України – «Зелена країна».
Ініціатива передбачає висадження 1 мільярду дерев за 3 роки і збільшення площі лісів на 1 мільйон гектарів за 10 років. У рамках програми Президента вже висаджено 119 134 485.