Відновлення України з урахуванням екостандартів ЄС: міжнародна підтримка та нові стратегії

24/05/2024 : 10:01

Заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва взяла участь у розширеному засідання Ради директорів Конфедерації будівельників України. Зокрема обговорювалися ключові аспекти екологічного відновлення України у післявоєнний період, відповідно до принципів Європейського зеленого курсу.

За словами Вікторії Киреєвої відбудова України буде здійснюватися з урахуванням сучасних екологічних стандартів ЄС, що сприятиме скороченню викидів та розвитку кліматично дружніх проєктів. Вона також підкреслила важливість міжнародної співпраці та інвестицій, які допоможуть реалізувати декарбонізацію в Україні.

Серед головних тем обговорення були:

  • розробка рамкового кліматичного закону, який визначатиме засади державної кліматичної політики, спрямованої на низьковуглецевий розвиток та адаптацію до зміни клімату.
  • впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів, що передбачено проєктом Стратегії на період до 2033 року.
  • фінансові механізми для залучення інвестицій у відновлення економіки та інфраструктури, зокрема через співпрацю зі Швейцарією та Японією.

Вікторія Киреєва також наголосила на важливості будівельного сектора у процесі декарбонізації, адже на нього припадає 37% глобальних викидів вуглецю. Сектор має сприяти зниженню викидів через використання екологічно чистих матеріалів та технологій, зокрема, через перехід до відновлюваних біоматеріалів та покращення переробки сталі, бетону та алюмінію.

Пріоритетними заходами є:

  • електрифікація виробництва з використанням відновлюваних джерел енергії.
  • збільшення використання повторно використаних та перероблених матеріалів.
  • масштабування інноваційних технологій.

Також було обговорено впровадження статті 6 Паризької угоди та подальші кроки щодо розробки нормативно-правових документів для практичного впровадження цих заходів на базі Кліматичного офісу – центру кліматичних проєктів.

Завдяки спільним зусиллям та міжнародній підтримці, Україна має намір стати лідером у сфері зеленої відбудови, що сприятиме як національному, так і глобальному розвитку та стабільності.