Видача дозволу на спеціальне використання (добування, збирання) об’єктів Червоної книги України

12/04/2017 : 15:21

Підстава для отримання адміністративної послуги

Рішення Національної комісії з питань Червоної книги України.

Перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги

  • Клопотання (заявки) на добування (збирання) тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, форма якого затверджена наказом Мінприроди від 01 лютого 1993 року № 3 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі дозволів на добування (збирання) видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, форм клопотання та бланків дозволів на таке добування», зареєстрованим в Мін’юсті 12 лютого 1993 року за № 4
  • Клопотання (заявки) окремих громадян на добування (збирання) тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, не розглядаються.
  • Погодження органу виконавчої влади Автономної республіки Крим з охорони навколишнього природного середовища, обласних, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації в залежності від місця спеціального використання;

У разі добування (збирання) тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, на територіях заповідників, національних природних парків та інших установ природно-заповідного фонду України, клопотання (заявка) погоджується з постійним користувачем цих природних ресурсів.

Міндовкілля може зажадати від заявника у разі необхідності додаткового погодження даного клопотання (заявки) з іншими заінтересованими міністерствами і відомствами.

Адміністративний збір

Безоплатно.

Строк надання послуги

Клопотання (заявки) на добування (збирання) тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, подаються науковими організаціями, іншими установами до Міндовкілля України за три місяці до запланованого добування (збирання).

Клопотання (заявки) розглядаються протягом місяця.

Строк видачі дозволу або надання письмового повідомлення про відмову у його видачі становить не більше десяти днів з дня прийняття рішення Національної комісії з питань Червоної книги України.

Результат надання 

  1. Видача дозволу на добування тварин, занесених до Червоної книги України.
  2. Видача дозволу на збирання рослин, занесених до Червоної книги України.
  3. Відмова у видачі дозволу на добування тварин, занесених до Червоної книг України, дозволу на збирання рослин, занесених до Червоної книги України.

Способи отримання результату

Дозвіл на добування тварин, занесених до Червоної книги України, дозвіл на збирання рослин, занесених до Червоної книги України,  видається згідно з поданим клопотанням (заявкою) особисто заявникові або представнику за довіреністю або надсилається заявникові поштою.

Відмова у видачі дозволу на добування тварин, занесених до Червоної книги України, дозволу на збирання рослин, занесених до Червоної книги України, та повідомлення про його анулювання (скасування) надсилається заявникові поштою.

Підстави для відмови

  • Подання заявником документів з порушенням вимог Інструкції про порядок видачі дозволів на добування (збирання) видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, форм клопотання та бланків дозволів на таке добування, затвердженої наказом Мінприроди від 01 лютого 1993 року №3, зареєстрованого в Мін’юсті 12 лютого 1993 року за № 4.
  • Клопотання (заявки) окремих громадян.
  • Відмова у видачі дозволу на добування (збирання) видів тварин та рослин, що занесені до Червоної книги України, Національною комісією з питань Червоної книги України.

Порядок оскарження

В судовому порядку.

Законодавчі акти України, що передбачають надання послуги

Закон України  «Про Червону книгу України»;

Наказ Мінприроди від 01 лютого 1993 року  № 3 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі дозволів на добування (збирання) видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, форм клопотання та бланків дозволів на таке добування», зареєстрований в Мін’юсті 12 лютого 1993 року за № 4.

Де отримати

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35,

режим роботи з 9.00 до 18.00 в п’ятницю з 9.00 до 16.45 Обідня перерва з 13.00 до 13.45

Телефон: (044) 206-31-34

Електронна адреса: [email protected];

Веб-сайт: www.mepr.gov.ua

Інформаційна та технологічна картки