ЄС підтримує покращення моніторингу стану повітря в Україні

09/09/2022 : 11:21

На цьому наголосили учасники круглого столу «Чисте повітря під час миру і війни: моніторинг якості повітря в Україні» з нагоди Міжнародного дня чистого повітря для блакитного неба. До спільного заходу Міндовкілля, Програми «ЄС для Довкілля: Водні ресурси та Екологічні дані» та Державної екологічної академії долучилося понад 50 осіб, представників органів виконавчої влади, наукової спільноти, громадськості.

У вітальному слові до учасників заходу заступник Міністра Олександр Краснолуцький акцентував увагу на актуальності порушеної проблеми, підкресливши нові виклики та загрози для України в умовах війни.

Керівник відділу «Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні Хлое Алліо у своєму зверненні сказала:«Кілька років тому Україна почала надавати дані про якість повітря до Європейського індексу якості повітря. Це дані двох станцій моніторингу в Маріуполі: на проспекті Металургів та на проспекті Перемоги.

Військова агресія Росії знищила Маріуполь і результати нашої спільної роботи для чистого повітря у цьому та багатьох інших містах України. Європейський Союз прагне допомогти Україні відновитися. Ми працюватимемо разом, щоб відновити якість навколишнього середовища в Україні та підвищити екологічну та кліматичну стійкість вашої країни. Виконання наших спільних зобов’язань має вирішальне значення для зеленої трансформації».

Керівник департаменту запобігання промисловому забрудненню Вікторія Кіреєва поінформувала про діяльність Міндовкілля щодо державного моніторингу стану  повітря в Україні, подякувала за підтримку Європейського Союзу у просуванні України до кращих міжнародних стандартів та стандартів ЄС у цьому питанні.

Представник Програми «ЄС для довкілля: водні ресурси та екологічні дані» Йоханнес Майєр відзначив активну діяльність представників громадянського суспільства в Україні, які займаються моніторингом якості повітря за допомогою сенсорних мереж.

Змістовна дискусія відбулася між представниками громадських організацій, ініціатором якої стала голова Громадської ради при Міндовкілля Світлана Берзіна, звернувши увагу на проблему даних та їх гармонізації із європейськими стандартами.

Підсумовуючи результати засідання Йоханнес Майєр подякував учасникам за цікаву та плідну дискусію, засвідчив готовність ЄС до подальшої допомоги та співпраці щодо поліпшення моніторингу стану повітря в Україні.