Європейська економічна комісія ООН ухвалила резолюцію щодо відновлення України та подолання екологічних наслідків російської агресії

19/04/2023 : 16:32

18 – 19 квітня у Женеві проходить 70-та сесія Європейської економічної комісії ООН, присвячена темі цифрових та зелених перетворень для сталого розвитку в Європі. 18 квітня Міністр Руслан Стрілець виступив онлайн на сегменті високого рівня. Безпосередню участь у заходах 70-ї сесії ЄЕК ООН бере заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко.

З ініціативи України та міжнародних партнерів країни-учасниці 70-й сесії ЄЕК ООН підтримали резолюцію “Економічні та соціальні наслідки агресії росії проти України”. За резолюцію проголосували представники 40 країн з 56 присутніх на сесії. 

Учасники сесії засудили російську агресію та співучасть білорусі, а також  підтвердили попередні рішення ЄЕК ООН про те, що країна-агресор не може висувати своїх представників на керівні посади у Комісії і надавати пропозиції до голосування. Секретаріат ЄЕК ООН продовжуватиме надавати допомогу Україні у відновленні та подоланні економічних, екологічних, інфраструктурних, енергетичних та соціальних наслідків російської агресії.

“Досягнення основної цілі ЄЕК ООН – сприяння економічному розвитку та інтеграції Європи, підвищення рівня європейської економічної активності, збереження та зміцнення економічних відносин між країнами в регіоні – було серйозно підірвано цілеспрямованими атаками росії на мирних жителів та цивільну інфраструктуру в Україні, порушеннями прав людини та гуманітарного права, незаконними діями, що спричинили небачену раніше кризу вимушених переселенців та посилили світову продовольчу кризу. Руйнівний вплив агресії росії відчувається по всій Європі та по всьому світу. Ми закликаємо країни-учасниці ЄЕК ООН зайняти рішучу позицію на підтримку Статуту ООН та принципів ЄЕК, а також до дій проти порушень росією мандату Комісії”, – зазначив заступник Міністра Сергій Власенко у своєму виступі перед голосуванням на підтримку резолюції.