У стані ліквідації ще 19 лісових пожеж на орієнтовній площі понад 2,6 тисяч гектар, з яких 16 великих пожеж. По 6 пожежах оголошено надзвичайну ситуацію.
В Україні триває пожежонебезпечний період. З настанням осені все частішають підпали сухої рослинності населенням, які переростають у масштабні пожежі через посушливу погоду та високі температури. Ще більшого лиха приносять обстріли російської федерації, які за їх кількістю є причиною 60% лісових пожеж цього року в Україні.
Наразі, найскладніша ситуація у Харківській та Донецькій областях, де через суху погоду та обстріли горять ліси.
На Харківщині триває масштабна пожежа у Ізюмському лісгопі, яка виникла 17 вересня. Загальна площа загоряння – 719 га. Прийнято рішення про евакуацію найближчих сіл. Ліквідація пожежі ускладнена тим, що територія замінована.
Також триває ліквідація локалізованої пожежі в Малинівському лісництві філії “Чугуєво-Бабчанське лісове господарство” на площі 140 га.
На Донеччині внаслідок ворожого обстрілу м. Лиман виникло загоряння лісу Лиманського лісгоспу. Через сильний поривчастий вітер вогонь розповсюдився у глиб лісових масивів. Вогнем пройдено 800 га лісу. Ліквідація пожежі триває. За допомогою безпілотників проводиться постійний моніторинг ситуації, організовано чергування вогнеборців поблизу населених пунктів для недопущення розповсюдження пожежі.
Повністю погашена велика пожежа у Курилівському лісництві на Дніпропетровщині на площі 40 га. Пожежа виникла ще у понеділок внаслідок перекидання вогню із самозалісених ділянок.
Масштабна лісова пожежа у Малій Перещепині на Полтавщині площею 750 га. локалізована. Зупинено поширення вогню у Борівському лісництві філії “Полтавське лісове господарство” на площі 140 га.
Триває повна ліквідація локалізованої пожежі біля Києва у Дубечанському та Новосілківському лісництвах на площі 146 га, яка виникла в результаті недбалості громадян.Така ж сама ситуація у Феневицькому лісництві – локалізували вогонь на площі 56 га. У більшості випадків причиною пожеж стали звичайні громадяни, які спалюють суху рослинність на городах, після чого вогонь перекидається на лісові масиви.