Забезпечити людей водою та вже зараз підготуватися до зими

09/08/2023 : 19:04

Ці питання обговорили із представниками регіонів, що постраждали внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС.

Міністр Руслан Стрілець провів щотижневу координаційну нараду з Херсонською, Миколаївською, Запорізькою, Дніпропетровською обласними військовими адміністраціями, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерством охорони здоров’я України, Держводагентством, Держлісагентством, Держгеонадра, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України.

У фокусі зустрічі:

▪️нагальні потреби регіонів та поточна ситуація із бурінням свердловин;

▪️план дій, як забезпечуватимемо водою тимчасово окуповані території, після звільнення. Адже частина водогонів може бути зруйнована рашистами. Тож маємо підготувати швидкі рішення. Держгеонадра вже зібрали гідрогеологічну інформацію по Запорізькій області. Це понад 550 свердловин з картою їх розміщення та прогнозними ресурсами підземних вод. Ці дані дозволять у стислі терміни розпочати роботи, по мірі деокупації територій;

▪️паливна деревина для населення на цей сезон. ОВА мають чітко сформувати потреби в межах регіонів, враховуючи реальну ситуацію. Наприклад, якщо минулого року на Херсонщині було звільнено дві громади, то цього року їх вже 17. Водночас заготівля паливної деревини йде за графіком. Вже реалізовано 1,64 млн кубометрів деревини – тобто близько третини від обсягів минулого року.

Руслан Стрілець: “Маємо акумулювати всі зусилля, скоординувати дії та подбати про воду для людей зараз та тепло в зимовий період. І всі заходи потрібно реалізувати й фіналізувати дуже швидко”.