Міндовкілля представляє перший драфт Плану управління річковим басейном Дону. Цей басейн займає 9 % території України, де близько 253 річок довжиною до 10 км, озера, штучні водойми та підземні води. Тут протікає річка Сіверський Донець, що забезпечує водою 94 % населення Сходу України.
У документі можна почитати про:
- характеристику річкового басейну;
- антропогенні впливи на поверхневі і підземні води та їх стан;
- зони, які підлягають охороні;
- результати досліджень поверхневих та підземних вод та їх картування;
- заходи для зменшення забруднення водойм.
Після схвалення у 2024 році Урядом остаточного плану управління річковим басейном, він стане головним стратегічним документом у басейні Сіверського Дінця на 2025-2030 роки.
Що це дасть? Держава матиме повну інформацію про водно-екологічні проблеми у річковому басейні Сіверського Дінця та чіткий план для їх вирішення. Це дозволить покращити якість поверхневих та підземних вод на Сході України, зменшити їх забруднення та втілити заходи з адаптації до кліматичної кризи.
Документ розроблений українськими експертами у сфері управління водним ресурсами спільно з Міндовкіллям та Держводагентством за підтримки проєкту ОБСЄ в Україні «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України». Наразі він містить перші розділи Плану управління річковим басейном Дону в Україні на 6 років 2025 – 2030 років.
Нагадаємо, що це вже третій такий документ. Торік Україна отримала перші проєкти планів управління у річкових басейнах Дніпра та Дністра.