Відбулися слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування на тему відбудови України за європейськими принципами зеленого відновлення. Участь взяли понад 200 представників парламенту, урядових установ, міжнародних організацій, країн-донорів, наукових установ та громадських організацій.
Обговорили поточний стан законодавства та його відповідність принципам сталого розвитку, міжнародні рекомендації досягнення Україною цілей Green Deal, а також інструменти та механізми зеленого відновлення України.
“Шкода довкіллю фіксується з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну, які вже оцінюються трильйонами гривень. Водночас ми активно працюємо не лише над фіксацією збитків, а й над відновленням країни. Це проєкти, які передбачають зелену реконструкцію та відновлення природних ресурсів, враховуючи “Ukraine Facility”. Окрім того, робочою групою високого рівня з питань екологічних наслідків війни розроблено “Екологічний договір”. Міндовкілля на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля напрацьовує план з реалізації Рекомендацій, викладених в Екологічному договорі для України спільно з Офісом Генерального прокурора, Міністерством фінансів, Міністерством економіки та іншими міністерствами, де одним з пріоритетів є зелена реконструкція“, – зазначив перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький.
Також керівник портфоліо проєктів з енергетики та охорони довкілля UNDP в Україні Роман Шахматенко презентував нове дослідження «Зелене відновлення України – керівні принципи та інструменти для тих, хто ухвалює рішення». Цей звіт був підготовлений за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та участі експертів Київської школи економіки. Він також містить рекомендації для подальшого забезпечення відновлення України з урахуванням принципів сталого розвитку, які у підсумку слухань були затверджені Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні надала підтримку у проведенні слухань в межах проєкту з оцінки шкоди довкіллю, що фінансується урядом Швеції.