Працюємо над покращенням якості вод в українських водоймах

10/01/2022 : 14:59

Міндовкілля представляє перший драфт Плану управління річковим басейном Дону. Цей басейн займає 9 % території України, де близько 253 річок довжиною до 10 км, озера, штучні водойми та підземні води. Тут протікає річка Сіверський Донець, що забезпечує водою 94 % населення Сходу України.

У документі можна почитати про:

  • характеристику річкового басейну;
  • антропогенні впливи на поверхневі і підземні води та їх стан;
  • зони, які підлягають охороні; 
  • результати досліджень поверхневих та підземних вод та їх картування;
  • заходи для зменшення забруднення водойм.

Після схвалення у 2024 році Урядом остаточного плану управління річковим басейном, він стане головним стратегічним документом у басейні Сіверського Дінця на 2025-2030 роки.

Що це дасть? Держава матиме повну інформацію про водно-екологічні проблеми у річковому басейні Сіверського Дінця та чіткий план для їх вирішення. Це дозволить покращити якість поверхневих та підземних вод на Сході України, зменшити їх забруднення та втілити заходи з адаптації до кліматичної кризи.

Документ розроблений українськими експертами у сфері управління водним ресурсами спільно з Міндовкіллям та Держводагентством за підтримки проєкту ОБСЄ в Україні «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України». Наразі він містить перші розділи Плану управління річковим басейном Дону в Україні на 6 років 2025 – 2030 років.

Нагадаємо, що це вже третій такий документ. Торік Україна отримала перші проєкти планів управління у річкових басейнах Дніпра та Дністра.