Вакансія Старший експерт з питань захисту біорізноманіття

Команда підтримки реформ при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України шукає Старшого експерта з питань захисту біорізноманіття.

Команда підтримки реформ (RST) при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) – це група українських професіоналів (не державних службовців), що фінансується на тимчасовій основі в рамках програми “Українська архітектура реформ” (URA), яка надає цільову технічну підтримку та допомагає Міністерству у розробці та впровадженні пріоритетних реформ.

RST при Міндовкілля було започатковано у 2017 році з метою надання допомоги Міністерству у впровадженні пріоритетних реформ у таких сферах: реформа державного управління, екологічний контроль та оцінка, реформа управління відходами, реформа лісового господарства, реформа надр, кліматична політика та питання Зеленого курсу ЄС, зменшення промислового забруднення та моніторинг якості атмосферного повітря, стале управління водними ресурсами.

Ми відкриваємо конкурс на посаду Старшого експерта з питань захисту біорізноманіття.

Основними обов’язками та відповідальністю Старшого експерта з питань захисту біорізноманіття будуть:

  • Підготовка оновленої редакції законопроєкту “Про території Смарагдової мережі”.
  • Підготовка законопроєкту щодо визначення повноважень центральних органів виконавчої влади (Міндовкілля, Мінагрополітики, Мінекономіки, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Держлісагентства, Держрибагентства, Держпродспоживслужби, Держмитслужби) у сфері поводження з інвазійними чужорідними видами флори і фауни, у тому числі щодо запровадження заходів протидії та запобігання поширенню таких видів.
  • Підготовка пропозицій (у вигляді проєктів відповідних актів) щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань визначення механізму та порядку запобігання проникненню, видалення, здійснення контролю за поширенням та пом’якшення (мінімізації) негативного впливу інвазійних чужорідних видів флори і фауни у різних сферах господарської діяльності (акти Міндовкілля, Мінагрополітики, Мінекономіки, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, МОЗ, Держекоінспекції, Держрибагентства, Держлісагентства, Держпродспоживслужби, Держмитслужби).
  • Підтримка Міністерства у координації розробки стратегічних документів у сфері біорізноманіття, проєкту Стратегії біорізноманіття на період до 2030 року, Національного Плану відновлення в розділі “Екологічна безпека”, земельного законодавства.
  • Забезпечення координації та узгодженості політики у сфері біорізноманіття з іншими політиками, наприклад, лісовою політикою, водною політикою тощо, а також з відповідними нормативно-правовими актами ЄС та іншими міжнародними нормативно-правовими актами та конвенціями, ратифікованими Україною.
  • Надавати технічні консультації щодо імплементації національних рамкових програм з біорізноманіття та екосистем.

Зацікавлені фахівці запрошуються до подачі заявок.

Очікується, що консультаційні контракти розпочнуться у вересні 2023 року та триватимуть 10 місяців. Продовження тривалості контракту залежатиме від наявності фінансування, потреб програми URA та результатів роботи обраного консультанта. Випробувальний термін становить два місяці.

Потенційні кандидати повинні надіслати повний пакет документів, підготовлений англійською мовою (аплікаційна форма, резюме, заява про нерозголошення та референтний лист (-и)) до 22 серпня 2023 року, 23:59 (за київським часом) на електронну адресу: [email protected]. Кандидати, які подадуть неповний пакет документів, не будуть розглянуті.

Кандидати, які пройдуть відбір, будуть запрошені на письмовий тест та співбесіду. З детальним технічним завданням можна ознайомитися нижче.

Команда підтримки реформ при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України шукає Старшого експерта з питань захисту біорізноманіття

The Reform Support Team at  the Ministry of Environmental Protection and Natural Resources of Ukraine  is looking for the Senior Expert on Biodiversity Protection

ToR Senior expert on Biodiversity Protection (Cat 1) RST MEPNR

Annex G2 – Application Form (template)

Non-Disclosure-Agreement-NDA-Form