Відбудова України за європейськими принципами зеленого відновлення: Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування затвердив рекомендації для подальшого забезпечення відновлення України

12/04/2024 : 11:32

Відбулися слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування на тему відбудови України за європейськими принципами зеленого відновлення. Участь взяли понад 200 представників парламенту, урядових установ, міжнародних організацій, країн-донорів, наукових установ та громадських організацій.

Обговорили поточний стан законодавства та його відповідність принципам сталого розвитку, міжнародні рекомендації досягнення Україною цілей Green Deal, а також інструменти та механізми зеленого відновлення України.

Шкода довкіллю фіксується з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну, які вже оцінюються трильйонами гривень. Водночас ми активно працюємо не лише над фіксацією збитків, а й над відновленням країни. Це проєкти, які передбачають зелену реконструкцію та відновлення природних ресурсів, враховуючи “Ukraine Facility”. Окрім того,  робочою групою високого рівня з питань екологічних наслідків війни розроблено “Екологічний договір”. Міндовкілля  на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля напрацьовує план з реалізації Рекомендацій, викладених в Екологічному договорі для України спільно з Офісом Генерального прокурора, Міністерством фінансів, Міністерством економіки та іншими міністерствами, де одним з пріоритетів є  зелена реконструкція, – зазначив перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький

Також керівник портфоліо проєктів з енергетики та охорони довкілля UNDP в Україні Роман Шахматенко презентував нове дослідження «Зелене відновлення України – керівні принципи та інструменти для тих, хто ухвалює рішення».  Цей звіт був  підготовлений за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та участі експертів Київської школи економіки. Він також містить рекомендації для подальшого забезпечення відновлення України з урахуванням принципів сталого розвитку, які у підсумку слухань були затверджені  Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні надала підтримку у проведенні слухань в межах проєкту з оцінки шкоди довкіллю, що фінансується урядом Швеції.