Проєкт Закону України «Про хімічну безпеку та поводження з хімічними речовинами

28/04/2021 : 13:39

Повідомлення про оприлюднення проєкту Закону України «Про хімічну безпеку та управління хімічними речовинами» 

Відповідно до статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Міндовкілля повідомляє про оприлюднення з 28 квітня 2021 року з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань на офіційному веб-сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України проєкту Закону України «Про хімічну безпеку та управління хімічними речовинами» (далі – проєкт Закону України).

Метою законопроєкту є визначення правових, організаційних та економічних засад у сфері забезпечення хімічної безпеки, спрямованих на запобігання негативному впливу хімічної продукції на довкілля та здоров’я населення, встановлення відносин, що виникають у сфері управління хімічною безпекою, з урахуванням міжнародних зобов’язань України у цій сфері.

Реалізація законопроєкту спрямована на виконання вимог абзацу другого пункту 3 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2021 року «Про заходи щодо підвищення рівня хімічної безпеки на території України», введеним в дію Указом Президента України від 19.03.2021 № 104/2021. пункту 403 Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 276.

Назва органу виконавчої влади, що розробив проєкт акта

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Назва структурного підрозділу, що розробив проєкт акт, адреса та телефон

Департамент з питань поводження з відходами та екологічної безпеки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел. (044) 206-31-68. 

Спосіб оприлюднення законопроєкту – шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міндовкілля в мережі Інтернет www.mepr.gov.ua в рубриках «Консультації з громадськістю» та «Регуляторна діяльність» 

Консультації з громадськістю проводитимуться у формі публічного громадського обговорення (у разі скасування карантинних обмежень) та електронних консультацій з громадськістю (у форматі відеоконференції із застосуванням відповідних мобільних додатків).

Строк прийняття зауважень та пропозицій до зазначеного законопроєкту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань становить один місяць з дня його оприлюднення.

Зауваження та пропозиції надаються на офіційний веб-сайт або адресу Міндовкілля ([email protected], [email protected], м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел. (044) 206-31-65, 594-91-08).

Відповідно до частини першої статті 20 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» зауваження і пропозиції щодо оприлюдненого проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу надаються фізичними та юридичними особами, їх об’єднаннями, крім розробника цього проекту, також і Державній регуляторній службі України: вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011. Адреса електронної пошти: [email protected].

Проєкт Закону

Повідомлення

Порівняльна

Пояснювальна записка

Фінансово-економічні розрахунки

АРВ